מבחני פירסון באנגלית

 

קבוצת הלן דורון לאנגלית מאחדת כוחות עם הקבוצה המובילה בעולם בתחום החינוך, ההערכה
והטכנולוגיה במטרה להרחיב את הנגישות להערכות השפה הראשונות במעלה

הקבוצה הראשונה במעלה ללימוד שפות וחברת פירסון מאחדות כוחות במטרה לקדם את
מבחני פירסון הכלליים באנגלית ואת מבחני פירסון לתלמידים צעירים

לונדון 1 יוני 2010

חברת פירסון וקבוצת הלן דורון לחינוך הודיעו היום על הקמת שותפות להכנת נבחנים לעמידה במבחני פירסון להערכת מיומנות בשפה האנגלית. בעקבות שיתוף פעולה חדש זה יוכלו מעתה יותר מ30 אלף תלמידים - מתוך 100 אלף התלמידים הרשומים במרכזי הלימוד של שיטת הלן דורון ברחבי העולם - לקבל סיוע ותמיכה בהכנה למבחן פירסון הכללי ולמבחן פירסון לתלמידים צעירים.

קבוצת הלן דורון לחינוך מעניקה בכל שנה תוכניות לימוד ייחודיות וחומרי לימוד איכותיים ליותר ממאה אלף תינוקות, ילדים ובני נוער ברחבי העולם. עם רשת הולכת וגדלה של למעלה מ-500 מרכזי לימוד הפרושים ב27 אזורים ברחבי אירופה, אסיה, צפון אמריקה ודרום אמריקה, הארגון שירת יותר ממיליון ילדים מאז הוקם בשנת 1985 על ידי מנכ"לית הארגון, הבלשנית הידועה הלן דורון.

"בעשרים וחמש השנים האחרונות הענקנו לתלמידינו מיומנויות שפה והתמקדנו בהענקת כלים שהם הרבה מעבר ליכולות הטכניות של קריאה וכתיבה אלא מדגישים את החשיבות המכרעת של הבנה ודיבור," אומרת הלן דורון. "מבחני פירסון הכלליים ומבחני פירסון לתלמידים צעירים הם בדיוק סוג הכלים של הערכת שפה שנוקטים בגישה הוליסטית זו למדידת מיומנויות השפה האנגלית."

והיא מוסיפה, "אנחנו גאים להוסיף כלים אלה לסל המוצרים המגוון שאנו מציעים במרכזי הלימוד שלנו ברחבי העולם."

מבחני פירסון הכלליים הם מבחנים מבוססי-תרחיש, המיועדים לאפשר לתלמידים דוברי שפות אחרות את החופש לבטא את עצמם ולהדגים את רמת יכולותיהם בשפה האנגלית. המבחן מעריך את כל תחומי מיומנויות השפה - הקשבה, קריאה, דיבור וכתיבה - ומספק תמונה מקיפה של מיומנויות הנבחן בשפה האנגלית.

מבחן פירסון לתלמידים צעירים הוא מערכת של מבחנים בינלאומיים באנגלית המיועדים לילדים צעירים יותר (בני 7 עד 12) הלומדים אנגלית כשפה זרה. מבחן פירסון לתלמידים צעירים הוא מבחן מבוסס-נושא, והוא מיועד לגרום הנאה ולעורר מוטיבציה. בשלבים הנמוכים יותר אמור המבחן להעריך באיזו מידה מסוגלים הילדים להשתמש במבנים של השפה, ובשלבים הגבוהים יותר הוא בוחן באיזו מידה הם מסוגלים להשתמש בשפה כדי לבצע מטלות תקשורתיות.
"חברת פירסון מחוייבת להעלאת הרמות הבינלאומיות של בחינות השפה האנגלית," אומר מארק אנדרסון, נשיא Pearson International, הממונה על אסטרטגיה גלובלית ופיתוח עסקי. "השותפות עם קבוצת הלן דורון לחינוך - חברה ראשונה במעלה בתחום לימוד שפות - במטרה להרחיב את טווח הערכות השפה ולהגיע לתלמידים בכל הגילאים ברחבי העולם, הוא צעד חשוב בדרך להשגת יעד מכריע זה."

אודות שיטת הלן דורון
מאז צעדיה הראשונים לפני עשרים וחמש שנה, שיטת הלן דורון מובילה את תחום קידום רכישת שפות בגיל צעיר, והתפתחה יחד עם הדיאלוג הבינלאומי בנושא דו-לשוניות ורב-לשוניות. שיטת הלן דורון ממשיכה למלא תפקיד חשוב במערכה לפיתוח מודעות לשפות זרות בקרב ילדים צעירים.

אודות חברת פירסון

חברת פירסון פרושה ברחבי הגלובוס עם עסקים מובילים בתחומי החינוך, מידע עסקי והוצאה לאור של כתבי עת כלליים (NYSE: PSO).

אודות מבחני פירסון באנגלית
מבחני פירסון באנגלית כוללים כיום את המוצרים הבאים:
- מבחני פירסון באנגלית אקדמית (PTE Academic)
- מבחני פירסון כלליים באנגלית (PTE General
) - מבחני פירסון באנגלית לתלמידים צעירים (PTE Young Learners)